Media o nas

Psychika, ukryta siła ciała

Higiena psychiczna jest równie ważna jak higiena osobista. Warto inwestować w swoje zdrowie psychiczne, gdyż jest ono fundamentem, na którym budujemy całą resztę – sieć kontaktów międzyludzkich, stosunki społeczne, swoje marzenia i zadowolenie z życia – o tym, jak siła psychiki wpływa na nasze ciało mówi psychoterapeuta Anna Abakumowicz z Poradni Psyche Scanmed Multimedis w Krakowie.

  • http://krakow.dlastudenta.pl/dlaStudentki/artykul/Psychika_ukryta_sila_ciala,59897.html
  • http://kobieta.interia.pl/psychologia/porady/news/psychika-ukryta-sila-ciala,1595246
  • http://www.female.pl/artykul/11099/Psychika,-ukryta-si%C5%82a-cia%C5%82a.html
  • http://www.dlalejdis.pl/artykuly_kobieta/62-kalejdoskop/8670-psychika_-ukryta-sila-ciala
  • http://www.epolka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=942&Itemid=285

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×