Media o nas

Projekt Adapter. By student I roku oswoił się z AGH

Niemal 10 tys. nowych studentów rozpoczęło w tym roku naukę na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Z myślą o nich uczelnia organizuje (już po raz czwarty) program „Adapter”. To cykl bezpłatnych warsztatów, dzięki którym studenci łatwiej mogą odnaleźć się w nowym środowisku.

Program realizowany będzie przez uczelnię we współpracy z wyłonionym w przetargu – po raz trzeci z rzędu – Centrum Medycznym Scanmed Multimedis SA. Studenci mogą wziąć udział w szeregu zajęć i warsztatów dotyczących różnych sfer akademickiego życia.

  • http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,14788014,Projekt_Adapter__By_student_I_roku_oswoil_sie_z_AGH.html
  • http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/2033788,agh-krakow-rusza-kolejna-edycja-adaptera,id,t.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×