Komunikaty prasowe

Poradnia kardiologiczna przy Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie już działa

Wczoraj rozpoczęła działalność poradnia kardiologiczna przy Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie.

Kliniki Kardiologii Allenort to wysoko wyspecjalizowane placówki oferujące opiekę medyczną pacjentom ze schorzeniami sercowymi.

– Choroby układu sercowo-naczyniowego są głównym problemem zdrowotnym naszego społeczeństwa, a dostępność do usług medycznych w dziedzinie kardiologii jest ciągle niewystarczająca. Dziś coraz więcej naszych pacjentów to ludzie młodzi, wśród tego grona z roku na rok wzrasta odsetek kobiet. To efekt zmian cywilizacyjnych, a także stresu, który towarzyszy już nie tylko zapracowanym mężczyznom, ale często i paniom sprawującym odpowiedzialne funkcje nie tylko w domu, ale przede wszystkim na gruncie zawodowym – komentuje lek. med. Małgorzata Głowaty, zastępca Ordynatora Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, postanowiliśmy zaoferować wszystkim pacjentom oczekującym wysokiej jakości ambulatoryjnych świadczeń medycznych kompleksowy pakiet kardiologiczny – dodaje.

W ramach nowo otwartej poradni kardiologii do dyspozycji pacjentów jest wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, a także nowoczesny sprzęt gwarantujący skuteczne leczenie schorzeń kardiologicznych.

W przychodni w Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie oferujemy naszym pacjentom konsultacje kardiologiczne, a także testy diagnostyczne i analityczne, w tym: badanie echokardiograficzne, EKG, próbę wysiłkową. Pacjenci znajdą więc pod jednym dachem pełną ofertę badań kardiologicznych, koniecznych do postawienia prawidłowej diagnozy i zaplanowania właściwego leczenia – mówi Małgorzata Głowaty.

W najbliższym czasie wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić centrum, mogą wziąć udział w akcji profilaktycznej „Usłysz swoje serce”. W jej ramach dostępne są specjalne pakiety konsultacji lekarskich oraz badań diagnostycznych.

 

***

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 35 wielospecjalistycznych ośrodków, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko 2,5 tys. specjalistów.

 

Kliniki Kardiologii Allenort to sieć 6 jednostek zlokalizowanych głównie w północnej części Polski: w Iławie, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz Kutnie, zapewniających leczenie kardiologiczne, w tym zabiegi kardiologii interwencyjnej nagłej – szczególnie w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, a także planowej – zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki oraz elektrofizjologii. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

 

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 509 37 97 00, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

 

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×