Komunikaty prasowe

Pierwszy salon optyczny Scanmed Multimedis już działa

Scanmed Multimedis S.A. uruchomił w środę, 12 lutego br. pierwszy własny salon optyczny. Ten krok ma duże znaczenie dla grupy. Wpisuje się w realizowaną strategię świadczenia kompleksowych usług medycznych na najwyższym poziomie i stałego rozszerzania sieci placówek.

Salon optyczny mieści się przy ulicy Armii Krajowej 5 w Krakowie i stanowi m.in. uzupełnienie oferty placówki z zakresu okulistyki. Salon oferuje szeroką gamę oprawek, soczewek i akcesoriów znanych marek, porady wysoko wykwalifikowanego personelu oraz badanie wzroku.

– Otwarcie salonu optycznego wpisuje się w naszą długoterminową strategię, rozszerzając kompetencje Scanmed Multimedis w zakresie optyki. Ten segment rynku jest dla nas bardzo atrakcyjny ze względu na wysoką rentowność. Nowy salon z pewnością przyczyni się do wzrostu wyniku finansowego Grupy – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Spółka ma w planach powołanie kolejnych salonów optycznych pod swoim szyldem.

– To pierwszy tego typu obiekt w grupie Scanmed Multimedis i prawdopodobnie nie ostatni. Nie wykluczamy założenia sieci salonów optycznych – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl