Komunikaty prasowe

Pierwsza w Polsce laparoskopowa naprawa pochwy – w trosce o zdrowie i komfort kobiet

4 kwietnia 2016 r. Scanmed Szpital św. Rafała w Krakowie jako pierwszy w Polsce był miejscem zabiegu laparoskopowej plastyki pochwy u pacjentki z obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Jest to innowacyjna metoda leczenia, która ma szansę pomóc m.in. kobietom, które podczas porodu dziecka uległy urazom pochwy, minimalizując dolegliwości po zabiegu i skracając czas powrotu do zdrowia.

Ta nowatorska operacja ma szansę stać się złotym standardem małoinwazyjnej naprawy pochwy, zarówno w przypadkach obniżenia narządów miednicy mniejszej, jak też podczas zwężania pochwy w ramach korekcji estetycznej – mówi dr n. med. Paweł Szymanowski, Ordynator Oddziału Ginekologii Scanmed Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Defekty przedniej ściany pochwy oraz obniżenie pęcherza moczowego do tej pory leczone były z zastosowaniem operacji przezpochwowych.

Wykonanie plastyki pochwy sposobem laparoskopowym pozwoliło uniknąć rozcinania śluzówki pochwy, co znacznie przyspiesza rekonwalescencję i poprawia komfort pacjentki. Ta nowatorska technika operacji pozwoliła skrócić całkowity czas zabiegu podczas laparoskopowego zawieszania pochwy – dodaje prof. Marcin Jóźwik, Konsultant Naukowy Oddziału.

Dzięki tej metodzie czas hospitalizacji pacjentki skrócił się do 2 dni. Metoda może być stosowana także u kobiet, u których obniżenie przedniej ściany pochwy i pęcherza moczowego rozwinęło się wraz z wiekiem lub w związku z ciężką pracą fizyczną.

Szpital św. Rafała jest ośrodkiem, w którym operacje małoinwazyjne – laparoskopowe stosowane są z powodzeniem w leczeniu nie tylko chorób uroginekologicznych i ginekologicznych, ale także w leczeniu nowotworów u kobiet.

* * *

 

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 43 ośrodków, w 26 miastach w Polsce wielospecjalistycznych ośrodków, w tych 16 jednostek szpitalnych, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko ponad 3 tys. osób. Scanmed bierze udział w kampaniach społecznych jako partner (nie [przy]dzwoń za kierownicą/bez komórki) oraz organizator (Internet nie leczy).

 

Kontakt dla mediów: Rzecznik prasowy Grupy Scanmed, Adrian Stanisz,, tel. 503 182 450, e‑mail: adrian.stanisz@scanmed.pl

 

A Stach POP UP 2

×