Komunikaty prasowe

Opera „Bal Maskowy” Verdiego wystawiana na Stadionie Olimpijskim

W dniach 15-17.06 we Wrocławiu odbędzie się bezprecedensowe w skali całego kraju wydarzenie kulturalne. Na Stadionie Olimpijskim wystawione zostanie superwidowisko operowe „Bal Maskowy” Giuseppe Verdiego. Scanmed Multimedis jest Oficjalnym Partnerem Medycznym wydarzenia.

- Cieszymy się, że możemy zaangażować się w tak ciekawy projekt, jakim jest superwidowisko wystawiane na Stadionie Olimpijskim. To ważne wydarzenie nie tylko dla melomanów, ale również kibiców i turystów. Superwidowiska Opery Wrocławskiej cieszą się niesamowitą popularnością – nasz zespół odpowiadać będzie za bezpieczeństwo medyczne ponad 20 tysięcy widzów. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Superprodukcje Opery Wrocławskiej, które w ciągu 15 lat obejrzało ponad 410 tys. osób, określane są wrocławskim fenomenem. Wystawiane były w atrakcyjnych miejscach Wrocławia, m.in. w Hali Stulecia, na Wyspie Piaskowej, Pergoli, na scenie na Odrze i na Stadionie Olimpijskim. „Bal Maskowy” jest jedną z imprez towarzyszących EURO 2012 we Wrocławiu.

- „Bal Maskowy” to już 30. superprodukcja Opery Wrocławskiej. Na Stadionie Olimpijskim wystąpi blisko 400 wykonawców (soliści, chór, orkiestra, balet i statyści). W spektakl zaangażowani będą również widzowie – których poprosimy o założenie masek. Jesteśmy jedyną w Polsce Operą, która organizuje tego typu produkcje. Cieszymy się, że o bezpieczeństwo uczestników po raz kolejny zadba Scanmed Multimedis – mówi Elżbieta Szczucka, rzecznik prasowy Opery Wrocławskiej.

Giuseppe Verdi uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów operowych. Akcja „Balu Maskowego” rozgrywa się w Bostonie pod koniec XVII wieku. Treść opery oparto na autentycznych wydarzeniach z XVIII wieku, kiedy to spiskująca przeciwko Gustawowi III szwedzka arystokracja zasztyletowała swego króla na balu. Opera została entuzjastycznie przyjęta przez rzymską publiczność, a po jej premierze nazwisko Verdi stało się synonimem wolnych Włoch.

Honorowy patronat objął Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×