Komunikaty prasowe

Opera „Bal Maskowy” Verdiego wystawiana na Stadionie Olimpijskim

W dniach 15-17.06 we Wrocławiu odbędzie się bezprecedensowe w skali całego kraju wydarzenie kulturalne. Na Stadionie Olimpijskim wystawione zostanie superwidowisko operowe „Bal Maskowy” Giuseppe Verdiego. Scanmed Multimedis jest Oficjalnym Partnerem Medycznym wydarzenia.

- Cieszymy się, że możemy zaangażować się w tak ciekawy projekt, jakim jest superwidowisko wystawiane na Stadionie Olimpijskim. To ważne wydarzenie nie tylko dla melomanów, ale również kibiców i turystów. Superwidowiska Opery Wrocławskiej cieszą się niesamowitą popularnością – nasz zespół odpowiadać będzie za bezpieczeństwo medyczne ponad 20 tysięcy widzów. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Superprodukcje Opery Wrocławskiej, które w ciągu 15 lat obejrzało ponad 410 tys. osób, określane są wrocławskim fenomenem. Wystawiane były w atrakcyjnych miejscach Wrocławia, m.in. w Hali Stulecia, na Wyspie Piaskowej, Pergoli, na scenie na Odrze i na Stadionie Olimpijskim. „Bal Maskowy” jest jedną z imprez towarzyszących EURO 2012 we Wrocławiu.

- „Bal Maskowy” to już 30. superprodukcja Opery Wrocławskiej. Na Stadionie Olimpijskim wystąpi blisko 400 wykonawców (soliści, chór, orkiestra, balet i statyści). W spektakl zaangażowani będą również widzowie – których poprosimy o założenie masek. Jesteśmy jedyną w Polsce Operą, która organizuje tego typu produkcje. Cieszymy się, że o bezpieczeństwo uczestników po raz kolejny zadba Scanmed Multimedis – mówi Elżbieta Szczucka, rzecznik prasowy Opery Wrocławskiej.

Giuseppe Verdi uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów operowych. Akcja „Balu Maskowego” rozgrywa się w Bostonie pod koniec XVII wieku. Treść opery oparto na autentycznych wydarzeniach z XVIII wieku, kiedy to spiskująca przeciwko Gustawowi III szwedzka arystokracja zasztyletowała swego króla na balu. Opera została entuzjastycznie przyjęta przez rzymską publiczność, a po jej premierze nazwisko Verdi stało się synonimem wolnych Włoch.

Honorowy patronat objął Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów.