Media o nas

Odzyskana kobiecość. Niezwykła wystawa w Szpitalu św. Rafała

Od czwartku (21 lutego) w krakowskim Szpitalu św. Rafała można będzie zobaczyć wystawę fotografii „Odzyskana kobiecość”, pokazującą sylwetki kobiet po zabiegu rekonstrukcji piersi. Autorką aktów jest Terry Lorant.

Bohaterki wystawy to 21 kobiet po mastektomii i rekonstrukcji piersi. Każdy akt opowiada osobną historię i w różnorodny sposób pokazuje uczucia i refleksje fotografowanych kobiet. Łączy je natomiast to, że wszystkie odnalazły receptę, jak żyć mimo przebytej choroby nowotworowej.

- Organizacja wystawy w Krakowie ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat problematyki nowotworów piersi i ich rekonstrukcji po leczeniu onkologicznym. Poruszenie tematu raka piersi w tak nietypowy sposób, jakim jest prezentacja fotografii przedstawiających akty kobiet po rekonstrukcji piersi, ma służyć przełamywaniu panujących w świadomości ludzi stereotypów. Ma również dać wsparcie i inspirację kobietom walczącym z chorobą – twierdzi Józefa Job, dyrektor Szpitala św. Rafała.

  • http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13434882,Odzyskana_kobiecosc__Niezwykla_wystawa_w_Szpitalu.html
  • http://www.dziennikpolski24.pl/pl/magazyny/zdrowie-i-uroda/1262949-zrekonstruowana-pelnia-kobiecosci.html
  • http://www.karnet.krakow.pl/aktualnosci/pozostale-wystawy/155/odzyskana-kobiecosc–fotografie-terry-lorant-_21282.html
  • http://www.krakow.pl/kultura/aktualnosci/25923,33,komunikat,odzyskana_kobiecosc_na_zdjeciach.html
  • http://www.swiatobrazu.pl/wystawa-terry-lorant-w-krakowskim-szpitalu-sw-rafala-odzyskana-kobiecosc-28913.html
  • http://krakow.super-nowa.pl/a.11645.Odzyskana_kobiecosc_na_zdjeciach.html
  • http://www.czasbochenski.pl/stale-rubryki/krakow/kobiecosc-na-zdjeciach/

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×