Komunikaty prasowe

Odznaki honorowe „za zasługi dla ochrony zdrowia” dla specjalistów Scanmed

W środę, 10 sierpnia br. w Szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowych Ministra Zdrowia „za zasługi dla ochrony zdrowia” pracownikom Grupy Scanmed. Sześciu zasłużonych dla medycyny specjalistów odebrało odznaczenia z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka w obecności Zarządu Grupy Scanmed.

Wśród uhonorowanych znaleźli się:

-       prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz – Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala św. Rafała,

-       dr hab. n. med. Ryszard Czepko – Ordynator Oddziału Neurochirurgii Szpitala św. Rafała,

-       lek. med. Elżbieta Blicharz – lekarz POZ, kierownik POZ Centrum Medycznego Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie,

-       Zofia Pieczarka-Mularczyk – pielęgniarka Oddziału Zabiegowo Ortopedycznego Szpitala św. Rafała,

-       Danuta Kowalczyk – pielęgniarka środowiskowa Centrum Medycznego Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie,

-       Grażyna Kałwa – pielęgniarka Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala św. Rafała.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę być tutaj z Państwem dzisiaj i w imieniu Ministra Zdrowia wręczyć odznaczenia „za zasługi w ochronie zdrowia”. Są one nagrodą za Waszą odpowiedzialną i wymagającą pracę, prospołeczną postawę i serce, jakim na co dzień obdarzacie pacjentów. Te wyróżnienia są również gwarantem jakości usług zdrowotnych świadczonych w Małopolsce. Życząc spełnienia zawodowego i kolejnych sukcesów – raz jeszcze serdecznie gratuluję – powiedział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

W imieniu Zarządu Grupy Scanmed pragnę podziękować odznaczonym za wytrwałą pracę i wysiłek włożony w poprawę funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce i zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów oraz życzyć dalszych sukcesów zawodowych. Laureaci prezentują godną naśladowania postawę, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów poprzez wprowadzanie i rozwijanie nowych metod terapeutycznych i diagnostycznych oraz wykazując cierpliwość, życzliwość i profesjonalizm w stosunku do pacjentów. Bez udziału tak wybitnych specjalistów nie byłoby możliwe spełnienie misji Scanmed, jaką jest niesienie pomocy medycznej na najwyższym poziomie jakości – dodał Prezes Zarządu Scanmed Hubert Bojdo.

Odznaka honorowa „za zasługi dla ochrony zdrowia” stanowi najwyższe odznaczenie resortowe przyznawane przez Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej i profesjonalne podejście do pracy na rzecz zdrowia pacjentów.

 

* * *

 

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeńmedycznych w ciągu roku –od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, ażpo leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeńratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 43 wielospecjalistycznych ośrodków w 26 miastach w Polsce, w tym 16 jednostek szpitalnych, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia ponad 3 tys. osób. Scanmed bierze udziałw kampaniach społecznych jako partner (nie [przy]dzwońza kierownicą/bez komórki) oraz organizator (Internet nie leczy).

 

Kontakt dla mediów: Bartosz Rajski, tel. 510 299 944, email: bartosz.rajski@scanmed.pl.

 

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×