Komunikaty prasowe

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w szpitalu św. Rafała w Krakowie już działa

Do dyspozycji pacjentów krakowskiego szpitala należącego do Grupy Scanmed Multimedis jest już nowoczesny Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Świadczenia wykonywane w tym oddziale skierowane są do pacjentów z uszkodzeniami mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.

- Leczenie urazów neurochirurgicznych to długi i trudny proces, który często wymaga konsultacji specjalistów różnych dziedzin. Dlatego, z myślą o zapewnieniu holistycznego podejścia do leczenia chorych, zdecydowaliśmy się otworzyć Oddział Rehabilitacji Neurologicznej – mówi dr n. med. Konrad J. Bernacki, ordynator Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu św. Rafała w Krakowie.

Nad efektami leczenia i powrotem do pełnej sprawności czuwa kompetentny, doświadczony zespół lekarzy, fizjoterapeutów, psychologa, terapeuty zajęciowego, pielęgniarek oraz opiekunek medycznych. Zespół Oddziału w codziennej pracy stosuje zaawansowane metody rehabilitacji i nowoczesny sprzęt, co gwarantuje całkowitą bezbolesność w trakcie leczenia

i widoczne efekty procesu terapii.

- Dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają szczególnej opieki w oddziale, czeka sala wzmożonego nadzoru. Nowo powstały oddział posiada również w pełni wyposażone dwie duże sale do kinezyterapii, salę do ćwiczeń indywidualnych oraz aparaty do fizykoterapii. Dzięki takiemu wyposażeniu jesteśmy w stanie zagwarantować tak ważną

w procesie leczenia urazów neurochirurgicznych rehabilitację, którą prowadzą nasi doświadczeni fizjoterapeuci – dodaje dr n. med. Konrad J. Bernacki, ordynator Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu św. Rafała w Krakowie.

Dzięki funkcjonowaniu w Szpitalu Oddziału Ortopedii i Oddziału Neurochirurgii, a także Pracowni Diagnostycznej Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej i RTG istnieje możliwość konsultacji pacjentów szpitala z wybitnymi specjalistami różnych dziedzin oraz wykonania pełnej diagnostyki bez potrzeby transportu pacjenta do innych placówek.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej wyposażony został w 14 łóżek w ramach pokojów jedno i dwu- osobowych, dostosowanych do potrzeb pacjentów z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi i reumatologicznymi.

Oddział posiada usługi komercyjne oraz posiada kontrakt z NFZ.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej

w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi

w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl