Komunikaty prasowe

Nowa umowa w Poznaniu – opieka medyczna wyjazdowa oraz prywatny transport medyczny.

15 grudnia br. Scanmed Multimedis S.A. podpisał umowę ze Szpitalem Klinicznym im. Helidora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o wartości ponad 200 tys. zł i będzie obowiązywała do 14 grudnia 2012 r. Umowa ze Szpitalem Klinicznym dotyczy usług transportu sanitarnego oraz transportu ambulansem medycznym z ratownikiem na terenie i poza Poznaniem. Opieka medyczna wyjazdowa oraz prywatny transport medyczny to nowe usługi Scanmed Multimedis w Poznaniu.

- Transport medyczny umożliwia bezpieczny i komfortowy przewóz osób niezdolnych do samodzielnego przemieszczania się do poznańskich szpitali -– mówi Artur Baran, Dyrektor Pionu Pogotowie, Członek Zarządu Scanmed Multimedis S.A. Transporty odbywają się nowoczesnymi ambulansami o podwyższonym standardzie, wyposażonymi w niezbędny sprzęt medyczny i pomocniczy, a pracę zespołów koordynuje Całodobowa Centrala Alarmowa, której profesjonalny i doświadczony personel doradzi i zaplanuje w zakresie medycznym i logistycznym odpowiedni rodzaj transportu w zależności od stanu zdrowia osoby przewożonej – dodaje.

Od kilkunastu lat, z niesłabnącym zaangażowaniem, firma Scanmed Multimedis inwestuje w rozwój opieki medycznej w Krakowie. W tym roku firma także zaczęła prężnie działać we Wrocławiu oraz Poznaniu, gdzie zostały otworzone nowoczesne centra medyczne.

Stolica Małopolski to miasto, w którym Scanmed Multimedis posiada 3 duże Centra Medyczne oferujące szeroki zakres usług medycznych oraz opiekę lekarską niemal wszystkich specjalności. Nowością w ofercie Scanmed Multimedis w Krakowie jest zabieg usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń (RFITT Celon). Obecnie to najnowocześniejszy sposób leczenia żylaków. Metoda jest dostępna w Małopolsce, tylko w Centrum Medycznym Scanmed Multimedis. Zabieg stanowi alternatywę dla chirurgicznych metod leczenia, gdyż nie pozostawia blizn na nogach i nie wymaga pobytu w szpitalu. We Wrocławiu oferta Centrum Medycznego przy ul. Parkowej 46 została poszerzona o medycynę sądową skupiająca się wokół badań obdukcyjnych wraz z pobraniem materiałów do badań genetycznych.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×