Komunikaty prasowe

Nowa specjalizacja w Szpitalu Grupy Scanmed Multimedis w Chorzowie

Szpital Weiss Klinik należący do Grupy Scanmed Multimedis, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów od lipca 2014 r. rozszerza zakres świadczeń medycznych. Dotychczasowa oferta placówki o zostanie powiększona o kompleksową ofertę usług ortopedycznych, poczynając od konsultacji specjalistycznych, poprzez pełen zakres badań diagnostycznych, aż po zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych.

– Rozszerzenie oferty w placówkach należących do Grupy Scanmed Multimedis jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii polegającej na kompleksowości świadczonych usług – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

– Zespół Oddziału Ortopedii i Traumatologii Grupy Scanmed Multimedis jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Polsce zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem nieprawidłowości w działaniu i budowie narządu ruchu. Stosujemy nowoczesne metody operacyjnego leczenia schorzeń ortopedycznych, od urazów sportowych po zmiany zwyrodnieniowe, przez co uzyskaliśmy uznanie i zaufanie najlepszych polskich sportowców – dodaje Stanisław Szymanik, Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Szpitala św. Rafała.

W ramach otwarcia nowej specjalizacji, w dniu 10 lipca Szpital Weiss Klinik zaprasza wszystkich Pacjentów na akcję profilaktyczną poświęconą schorzeniom narządu ruchu, podczas której będą dostępne bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Na tych, którzy w tym dniu nie będą mogli wziąć udziału w akcji, do końca sierpnia czeka specjalny rabat na konsultacje ortopedyczne.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Żenia Karona, tel. 500 114 401, e-mail: zenia.karona@scanmed.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×