Komunikaty prasowe

Nowa przychodnia we Wrocławiu już otwarta!

21 października rozpoczęło swoją działalność nowe Centrum Medyczne Akamedik Wrocław, zlokalizowane we Wrocławiu przy ul. Parkowej 46. Dzięki temu sieć placówek na terenie kraju wzrosła do 16. Spółka obsługuje już ponad 300 tys. klientów z czego część stanowią studenci.

Zgodnie z realizowaną strategią otworzyliśmy pierwszą placówkę we Wrocławiu, która będzie oferowała usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi medycyny estetycznej – mówi Joanna Szyman , Prezes Scanmed Multimedis. Na powierzchni 171 m 2 powstało 6 gabinetów, gdzie nasi specjaliści oraz nowoczesny sprzęt zapewnią kompleksową opiekę naszym pacjentom –dodaje. Zakładamy, że z naszych usług w centrach medycznych do końca roku będzie korzystać łącznie ponad 100 tys. pacjentów a w 2012 r. liczba zwiększy się o 37,5 tys. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Otwarcie przychodni we Wrocławiu stanowi realizację jednego z celów emisyjnych Spółki zaplanowanych na 2011 rok. W październiku została także otwarta przychodnia w Poznaniu, a w przyszłym roku planowane są otwarcia w kolejnych największych ośrodkach akademickich: Gdańsk i Katowice.

Działalność Scanmed Multimedis koncentruje się na rynku ochrony zdrowia, którego wartość szacowana według całkowitych wydatków na służbę zdrowia w Polsce wyniosła w 2009 roku około 99 mld zł, co oznacza wzrost o około 11% w stosunku do 2008 roku. Wydatki na ochronę zdrowia w Polsce stanowiły około 7,3% wartości PKB. Innowacyjność modelu biznesowego spółki polega na łączeniu świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej świadczonej przede wszystkim dla środowisk akademickich ze specjalistyczną opieką zdrowotną, finansowaną ze środków prywatnych w formie fee-for-services.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.