Komunikaty prasowe

Nowa przychodnia w Poznaniu już otwarta!

05 października rozpoczęła swoją działalność nowa przychodnia Scanmed Multimedis S.A., zlokalizowana w Poznaniu przy ul. Przemysłowej 46A. Jest to 15 placówka spółki, pierwsza na terenie województwa wielkopolskiego.

Zapewniamy pacjentom opiekę na najwyższym poziomie, dbamy o standardy obsługi i o komfort Pacjenta, udostępniamy w naszej placówce szeroki wachlarz specjalistów – mówi Joanna Szyman , Prezes Scanmed Multimedis. Przychodnia będzie oferowała usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, obejmującego poradnie: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, dermatologii i medycyny estetycznej, ginekologiczno-położniczą, medycyny pracy, okulistyczną, ortopedyczną, otolaryngologiczną oraz neurologiczną. Nasi pacjenci mają również dostęp do szerokiego spektrum zabiegów i badań, min. do pełnego zakresu badań laboratoryjnych czy drobnych zabiegów chirurgicznych – dodaje. Nowa przychodnia to nie tylko podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna ale także zabiegi medycyny estetycznej. Dobrzy specjaliści, komfortowo wyposażone pomieszczenia, nowoczesny sprzęt, dogodna lokalizacja a także ciekawa oferta usług , to najlepsze atuty naszej nowej placówki. Otwarcie przychodni w Poznaniu stanowi realizację jednego z naszych celów emisyjnych zaplanowanych na 2011 rok. Niebawem planujemy również otworzyć placówkę we Wrocławiu.

Rozwój placówki w Poznaniu będzie polegał na systematycznym powiększania bazy pacjentów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Oferta podstawowej opieki medycznej jest adresowana przede wszystkim do studentów, którzy tracą kontakt z podstawowym ogniwem systemu opieki zdrowotnej wraz ze zmianą miejsce zamieszkania. Równolegle w placówce rozwijane będą świadczenia specjalistyczne finansowane w modelu komercyjnym. Finansowanie pochodzi zarówno od Klienta indywidualnego jak również Klienta korporacyjnego, w tym Ubezpieczycieli.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×