Komunikaty prasowe

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Rafała

Pacjenci Szpitala św. Rafała mogą już korzystać z nowo otwartej pracowni rezonansu magnetycznego. W placówce dostępny będzie jeden z najnowocześniejszych modeli urządzenia – rezonans magnetyczny wysokopolowy 1,5 T HDx produkcji General Electric.

- Pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Rafała będzie pracowała w trybie całodobowym, świadcząc usługi zarówno dla Pacjentów indywidualnych, jak również dla szpitala. Uruchomienie pracowni znacząco zwiększy potencjał i konkurencyjność naszego szpitala, który w tym momencie oferuje pełny pakiet badań z zakresu diagnostyki obrazowej – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Obrazowanie za pomocą rezonansu magnetycznego należy do najnowszych technik diagnostyki. Aparat nie wykorzystuje promieni rentgenowskich, ale opiera się na zjawisku jądrowego rezonansu magnetycznego, przez co należy do najbezpieczniejszych metod diagnostycznych. Aparat, z której korzysta pracownia w Szpitalu św. Rafała – rezonans magnetyczny1,5 T HDx produkcji General Electric – należy do kategorii wysokopolowych, które pozwalają na wykonywanie zaawansowanych badań obrazowych, takich jak spektroskopia, badania czynnościowe, czy ultraszybkie badania naczyń i serca.

Scanmed Multimedis zajmuje się diagnostyką obrazową od 2002 roku, to już kolejna pracownia diagnostyczna funkcjonująca w ramach Grupy.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×