Komunikaty prasowe

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Rafała

Pacjenci Szpitala św. Rafała mogą już korzystać z nowo otwartej pracowni rezonansu magnetycznego. W placówce dostępny będzie jeden z najnowocześniejszych modeli urządzenia – rezonans magnetyczny wysokopolowy 1,5 T HDx produkcji General Electric.

- Pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Rafała będzie pracowała w trybie całodobowym, świadcząc usługi zarówno dla Pacjentów indywidualnych, jak również dla szpitala. Uruchomienie pracowni znacząco zwiększy potencjał i konkurencyjność naszego szpitala, który w tym momencie oferuje pełny pakiet badań z zakresu diagnostyki obrazowej – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Obrazowanie za pomocą rezonansu magnetycznego należy do najnowszych technik diagnostyki. Aparat nie wykorzystuje promieni rentgenowskich, ale opiera się na zjawisku jądrowego rezonansu magnetycznego, przez co należy do najbezpieczniejszych metod diagnostycznych. Aparat, z której korzysta pracownia w Szpitalu św. Rafała – rezonans magnetyczny1,5 T HDx produkcji General Electric – należy do kategorii wysokopolowych, które pozwalają na wykonywanie zaawansowanych badań obrazowych, takich jak spektroskopia, badania czynnościowe, czy ultraszybkie badania naczyń i serca.

Scanmed Multimedis zajmuje się diagnostyką obrazową od 2002 roku, to już kolejna pracownia diagnostyczna funkcjonująca w ramach Grupy.