Media o nas

Meningokoki – niewidzialne zagrożenie

Możesz zaszczepić dziecko. Szczepienie jest możliwe do wykonania właściwie w każdym momencie życia dziecka. Powinien je zalecić lekarz, który uprzednio przeprowadzi badanie kwalifikujące do szczepienia. Przeciwwskazaniem do wykonania iniekcji jest infekcja, której towarzyszy gorączka lub zaostrzenie choroby przewlekłej.

  • http://parenting.pl/portal/teksty/meningokoki-niewidzialne-zagro%C5%BCenie?page=3
  • http://www.naszprzedszkolak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=207:020220111606&catid=7:eksperci&Itemid=32
  • http://rodzice.familie.pl/profil/marcin1984/1787,Meningokoki-niewidzialne-zagrozenie-dla-Twojego-dziecka.html%20
  • http://rodzice.familie.pl/profil/marcin1984/1787,Meningokoki-niewidzialne-zagrozenie-dla-Twojego-dziecka.html%20
  • http://www.e-dp.pl/pl/region/miasto-krakow/1115735-zaszczep-dziecko-przeciw-meningokokom.html
  • http://www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Zdrowie/Meningokoki-niewidzialne-zagrozenie.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×