Komunikaty prasowe

Lutowe akcje profilaktyczne Scanmed Multimedis S.A.

W lutym Scanmed Multimedis oferuje swoim klientom szereg akcji profilaktycznych, w ramach których można wykonać podstawowe badania diagnostyczne bezpłatnie lub ze znaczącą zniżką.

Bezpłatne badania mammograficzne w Krakowie

Scanmed Multimedis realizuje program bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Bezpłatna mammografia przysługuje kobietom w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały tego badania w ramach programu profilaktycznego.

Szczepienia przeciwko meningokokom w Krakowie

W ramach współpracy w Urzędem Miasta Krakowa, Scanmed Multimedis oferuje bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom wywołującym m.in. sepsę, zapalenie opon mózgowych. Szczepienia są realizowane w ramach „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych i meningokokowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli samorządowych, zlokalizowanych na terenie Miasta Krakowa”. Bezpłatnymi szczepieniami objęte są dzieci w wieki 1-3 lat oraz sześciu lat (urodzone w 2006).

Profilaktyka przeciwko nowotworom

W ramach profilaktyki przeciwko chorobom nowotworowym w placówkach Scanmed Multimedis organizowany jest szereg akcji, m.in.:

Profilaktyka raka szyjki macicy – bezpłatne badania cytologiczne w Poznaniu i Wrocławiu (do końca kwietnia),

Profilaktyka raka skóry – bezpłatne badanie dermatoskopem oraz 50% zniżki na konsultacje dermatologiczne i chirurgiczne w Poznaniu (9, 16, 23 luty)

Profilaktyka raka piersi – 50% zniżki na USG piersi w Poznaniu (13, 27 luty)

Profilaktyka raka prostaty – 50% na konsultacje urologiczne oraz 20% na badanie PSA w Poznaniu (21, 28 luty)

Profilaktyka chorób układu krążenia

Scanmed Multimedis zaangażował się również w akcje profilaktyki chorób układu krążenia. W Krakowie pod hasłem „Sprawdź serce przed Walentynkami” dniach 11-12.02 w Galerii Kazimierz można bezpłatnie wykonać EKG, pomiar tkanki tłuszczowej na wadze Tanita oraz odbyć konsultację lekarska. W Poznaniu w dniach 6-11 luty można bezpłatnie dokonać badania EKG oraz CTK, a także odbyć konsultacje lekarską z 30% zniżką oraz wykonać Echo Serca z 30% zniżką.

W Centrum Medycznym we Wrocławiu akcja „Zadbaj o serce” prowadzona w dniach 13-19 lutego obejmuje bezpłatne EKG i pomiar RR, 30% zniżki na lipidogram, konsultacje oraz porady dietetyka.

Scanmed Multimedis od wielu lat angażuje się w działania na rzecz profilaktyki chorób i edukacji pro-zdrowotnej. Spółka w sposób aktywny działa na rzecz otoczenia społecznego i społeczności lokalnych w największych miastach w Polsce. W ostatnim czasie Scanmed Multimedis zapewniał zabezpieczenie medyczne wielu wydarzeń sportowych (Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, Puchar Kontynentalny Kombinacji Norweskiej) i kulturalnych (megawidowisko operowe „Kniaź Igor” Aleksandra Borodina przy współpracy z Operą Wrocławską, patronat medyczny Opery Krakowskiej). Przychodnia medyczna w Poznaniu była partnerem 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu.

Więcej informacji na temat bieżących akcji profilaktycznych znaleźć można na stronie www.multimedis.pl

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×