Komunikaty prasowe

Lek. Stanisław Szymanik ponownie Dyrektorem Medycznym Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym

Po raz kolejny Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) powierzyła funkcję Dyrektora Medycznego tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencjach klasycznych, które odbędą się w rumuńskim Rasnov w dniach 22-28 lutego 2016 r., Polakowi – lek. Stanisławowi Szymanikowi.

Moje zadania jako Dyrektora Medycznego skupią się na kontroli przygotowania organizatorów pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa zarówno zawodnikom, jak i kibicom, a także zapewnieniu bezpiecznego przebiegu imprezy, nadzorowaniu procedur antydopingowych i transportu medycznego oraz ocenie działań prowadzonych przez Komitet Organizacyjny. Na Dyrektorze Medycznym spoczywa również ciężar takich decyzji jak ewentualne odwołanie lub przesunięcie poszczególnych zawodów w przypadku wystąpienia bardzo trudnych warunków np. atmosferycznych – mówi lek. Stanisław Szymanik, Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Szpitala św. Rafała należącego do Grupy Scanmed.

To kolejna już nominacja na to stanowisko. Jako Dyrektor Medyczny z ramienia FIS lek. Stanisław Szymanik nadzorował Mistrzostwa Świata w konkurencjach klasycznych w szwedzkim Falun w roku 2015, Mistrzostwa Świata Juniorów w konkurencjach alpejskich w Jasnej na Słowacji w 2014 roku oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w konkurencjach klasycznych w Otepa w Estonii w 2011 roku.

Lek. Stanisław Szymanik od 2006 roku jest członkiem Komisji Medycznej FIS. Był lekarzem polskiej reprezentacji na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver i Soczi, a także na zimowych młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Innsbrucku.

* * *

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 43 ośrodków, w 26 miastach w Polsce wielospecjalistycznych ośrodków, w tych 16 jednostek szpitalnych, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko ponad 3 tys. osób. Scanmed bierze udział w kampaniach społecznych jako partner (nie [przy]dzwoń za kierownicą/bez komórki) oraz organizator (Internet nie leczy).

 

Kontakt dla mediów: Rzecznik prasowy Grupy Scanmed, Adrian Stanisz,, tel. 503 182 450, e‑mail: adrian.stanisz@scanmed.pl

 

 

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×