Media o nas

Krew prawdę Ci powie?

Analiza krwi dostarcza informacji o ogólnym stanie zdrowia. Morfologia jest bardzo istotnym badaniem w przypadku kobiet, które co miesiąc podczas menstruacji tracą krew, czasem nawet w bardzo dużych ilościach.

Aby jednak badanie dawało pełny ogląd sytuacji, powinno być wzbogacone o badanie poziomu cukru oraz cholesterolu – mówi lek. med. Andrzej Gliwa z Scanmed Multimedis.

Krew płynąca w naszych żyłach i tętnicach to źródło sił życiowych, które jest aktywne już od momentu poczęcia. Krew jest żywą tkanką złożoną z komórek, czyli krwinek czerwonych, białych i płytkowych, które zawieszone są w części płynnej krwi zwanej osoczem. Jej składniki tworzą rozwinięty system obronny i transportowy – od niego zależy życie i zdrowie.

  • http://www.biomedical.pl/aktualnosci/krew-prawde-ci-powie-5215.html
  • http://abcgospodyni.pl/badanie-krwi.html
  • http://udziewczyn.pl/30,10742,Artykul,Krew_prawde_Ci_powie_.aspx
  • http://www.wyspa-kobiet.pl/sekrety_szczescia/zdrowie/1567.html
  • http://www.stylownik.pl/a-4455-krew-prawde-ci-powie.html
  • http://www.baletka.pl/a-9368-krew-prawde-ci-powie.html
  • http://www.zadbajozdrowie.com/a-6477-krew-prawde-ci-powie.html
  • http://epracownik.edu.pl/a-8751-krew-prawde-ci-powie.html
  • http://www.kobietaidieta.pl/informacje-prasowe/168-krew-prawd-ci-powie.html
  • http://www.ekobieta.net/news/krew-prawd%C4%99-ci-powie

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×