Komunikaty prasowe

Kongres Wyzwań Zdrowotnych, Katowice, 18-20 lutego. Grupa Medyczna Scanmed partnerem wydarzenia

Minister zdrowia RP, przedstawiciele rządu, Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych z kraju i zagranicy, przedstawiciele środowisk związanych z sektorem ochrony zdrowia, nauką, biznesem, finansami, rynkiem ubezpieczeniowym, organizacjami pozarządowymi, polityką, administracją publiczną i samorządową oraz mediami wezmą udział w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Wydarzenie potrwa trzy dni, z czego ostatni dzień będzie otwarty dla mieszkańców regionu.
Kongres Wyzwań Zdrowotnych – Health Challenges Congress (HCC), odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 18-20 lutego 2016 r.
Kongres zainauguruje minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, w debatach i dyskusjach udział wezmą także przedstawiciele rządu i parlamentu RP m.in.: Alicja Chybicka, poseł, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Beata Małecka-Libera, poseł, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia, Krzysztof Łanda,podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Bolesław Samoliński, przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne, a także Marian Zembala – Poseł RP, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Minister Zdrowia w 2015 r.
Gościem specjalnym Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Vytenis Andriukaitis – Komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, Komisja Europejska.
– To pierwsze wydarzenie takiej skali na Śląsku. Serdecznie zapraszamy do udziału ufając, że Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach stanie się okazją do debaty i porozumienia wielu – często różnych – środowisk. Spotkanie w jednym miejscu znamienitych i różnorodnych gości to okazja do merytorycznego dyskursu i licznych rozmów kuluarowych, wygenerowania pomysłów na działanie, czerpania inspiracji i wiedzy praktycznej – mówi Wojciech Kuta, redaktor naczelny Miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.
Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się ponad 40 sesji dyskusyjnych. Wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia podzieli się ponad 250 ekspertów i praktyków branży. W poszczególnych debatach tematycznych udział wezmą przedstawiciele sektora z całej Polski.
O miejscu szpitali w systemie ochrony zdrowia i zarządzaniu tymi placówkami dyskutować będą m.in.: Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, Bogdan Koczy, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Maciej Kowalczyk, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Iwona Łobejko, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu,  Klaudia Rogowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 7 w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne.
Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in.: priorytetowe wyzwania zdrowotne nadchodzących dwóch dekad, czynniki demograficzne, wyzwania stojące przed politykami w dobie starzejącego się społeczeństwa, trendy z zakresu diagnostyki i terapii w kilkunastu dziedzinach medycyny oraz edukacja lekarzy i pacjentów, a także rosnące znaczenie profilaktyki i medycyny zapobiegawczej.
Główne przesłanie Kongresu to spojrzenie w przyszłość – identyfikowanie oraz omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016-2036. Tematy debat ekspertów obejmą kluczowe zagadnienia w kilkunastu dziedzinach medycyny, m.in.: kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, neurologii, diabetologii, chorób płuc, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, ginekologii i położnictwa, geriatrii.
Kongres Wyzwań Zdrowotnych adresowany jest również do mieszkańców regionu. 20 lutego 2016 r., pod hasłem „Medycyna jest dla ludzi”, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się cykl otwartych dla publiczności wykładów specjalistów z wybranych dziedzin medycyny, rozmowy o zdrowiu ze znanymi osobami świata kultury, sportu i mediów, a także wystawy, projekcje filmów o tematyce zdrowotnej.  W zrewitalizowanej przestrzeni Strefy Kultury powstanie Strefa Zdrowia – Poradnia HCC i Dom Zdrojowy HCC.
W ramach Poradni HCC konsultacji będą udzielać m.in. fizykoterapeuci ze Sport Kliniki. 20 lutego o godz. 12:30 dr n. med. Mariusz Śmigiel poprowadzi natomiast prelekcję pt. „Współczesne spojrzenie na zapobieganie i leczenie chorób kręgosłupa lędźwiowego”.
* * *
Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 43 ośrodków, w 27 miastach w Polsce wielospecjalistycznych ośrodków, w tych 16 jednostek szpitalnych, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko 3,5 tys. osób. Scanmed bierze udział w kampaniach społecznych jako partner (nie [przy]dzwoń za kierownicą/bez komórki) oraz organizator (Internet nie leczy).
Kongres Wyzwań Zdrowotnych – Health Challenges Congress (HCC) w Katowicach to dwa dni eksperckich debat z udziałem trzech tys. gości oraz dzień otwarty dla dziesięciu tys. mieszkańców regionu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych – zarówno z Polski, jak i z zagranicy, a także przedstawiciele środowisk związanych z szeroko rozumianym sektorem ochrony zdrowia, nauką, gospodarką, biznesem, finansami, rynkiem ubezpieczeniowym, organizacjami pozarządowymi, polityką, administracją publiczną i samorządową oraz mediami.
Kontakt dla mediów: Marta Stach, Imago Public Relations, tel. 609 808 119, e-mail: m.stach@imagopr.pl

A Stach POP UP 2

×