Media o nas

KONFERENCJA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH PRZED DŁUGIM WEEKENDEM

Zapraszamy na konferencję prasową, poświęconą bezpieczeństwu na drogach w kontekście rozpoczynającego się niebawem długiego weekendu. Konferencja odbędzie się 2 czerwca 2015 r. w Krakowie, w Scanmed Szpitalu św. Rafała przy ul. Bochenka 12 – rozpoczęcie o godzinie 12.00.

Podczas spotkania przedstawimy statystyki dotyczące wypadków drogowych od momentu wejścia w życie  zaostrzonych przepisów, dotyczących m.in. zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W ramach kontynuacji akcji społecznej „Nie [przy]dzwoń za kierownicą” przypomnimy również o tragicznych konsekwencjach, jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem. Powiemy też o tym, jak fatalne skutki mają niedbałość i zapominalstwo przy zapinaniu pasów – w ramach kampanii „Mistrzowie w pasach”.

 

źródło: http://www.policja.pl/pol/zaproszenia-i-zapowied/112783,Konferencja-dotyczaca-bezpieczenstwa-na-drogach-przed-dlugim-weekendem.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×