Komunikaty prasowe

Kolejna transakcja z udziałem Scanmed Multimedis

Scanmed Multimedis 7 sierpnia br. nabył 100 proc. udziałów w Gastromed Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. W wyniku akwizycji sieć placówek grupy powiększyła się do 28 centrów medycznych zlokalizowanych w 11 miastach w Polsce.

– Transakcja z Gastromed jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada istotną rolę Scanmed Multimedis S.A. w konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce, zarówno w segmencie ambulatoryjnym, jak również szpitalnym. Gastromed to doskonale spozycjonowany, wysoce wyspecjalizowany ośrodek gastroenterologii ambulatoryjnej i jednodniowej, z którym Grupa Scanmed osiągnie istotne synergie – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Gastromed Poland jest właścicielem założonej we wrześniu 2001 roku Gastromed sp. z o.o. w Lublinie. To jeden z największych ośrodków w gastroenterologii ambulatoryjnej i jednodniowej w Polsce i lider w regionie. Znany jako ośrodek zaawansowanych technologii w endoskopii przewodu pokarmowego. Gastromed mieści się w nowoczesnej lokalizacji pozwalającej na rozwój kompleksowych usług.

– Gastromed dotychczasowe osiągnięcia zawdzięcza wysokiej jakości usługom, wieloletniemu doświadczeniu i kompetencjom zespołu. Cieszymy się, że naszym Partnerem została Scanmed Multimedis należąca do Grupy Life Healthcare, ponieważ oznacza to dla Gastromed i całego zespołu doskonałą szansę na rozwój – mówi Wit Danilkiewicz, prezes zarządu Gastromed.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych ośrodków medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl