Komunikaty prasowe

Kniaź Igor w Operze Wrocławskiej

Już 11 listopada br. Opera Wrocławska zaprasza na premierę Super widowiska Kniaź Igor w Hali Stulecia. To słynna i zarazem jedyna opera Aleksandra Borodina, rosyjskiego neoromantyka. Scanmed Multimedis jest Oficjalnym Partnerem Medycznym wydarzenia.

Miło nam poinformować, że Scanmed Multimedis został Partnerem Medycznym Opery Wrocławskiej. Z przyjemnością zaangażujemy się w zabezpieczenie medyczne tak znakomitego wydarzenia, jakim jest super widowisko Kniaź Igor – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.. Działalność na rzecz kultury wynika z misji naszej firmy. Chętnie wspieramy przedsięwzięcia związane z promocją kultury oraz na rzecz społeczności lokalnych – dodaje.

Będąc firma społecznie odpowiedzialną Scanmed Multimedis angażuje się min. w działania związane z pomocą ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne), otacza opieką medyczną drużynę siatkarek AGH Wisła oraz wspiera akcję charytatywne (fundację „Mimo wszystko” Anny Dymnej, Pogotowie Teatralne Teatru Groteska). Natomiast za podejmowane działania w środowisku akademickim Scanmed Multimedis został uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

Borodin, kompozytor samouk, z wykształcenia lekarz i chemik, był jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów rosyjskiej szkoły narodowej XIX wieku, współtworzył sławną grupę kompozytorów, zwaną „Potężną Gromadką”. W Kniaziu Igorze Borodin nawiązał do rosyjskiego eposu Słowo o pułku Igora (Słowo o wyprawie Igora), dając w swej operze barwny obraz dwunastowiecznej Rusi. Śmierć uniemożliwiła mu ukończenie operowego eposu, nad którym pracował 18 lat, mimo to do dziś Kniaź Igor z powodzeniem podbija światowe sceny teatrów operowych. Podobnie jak wielkie dzieła Musorgskiego – Chowańszczyzna i Borys Godunow, bazuje na rosyjskim folklorze muzycznym i narodowej tematyce. Cechą decydującą o jej stylistycznej odrębności jest bogate wykorzystanie motywów orientalnych. W barwnej muzyce odnajdziemy m.in. tak lubiane przez publiczność Tańce połowieckie. Premiera w Polsce miała miejsce w 1935 roku w Poznaniu.

Honorowy patronat objął Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.