Aktualności

DSC_0025 13 maja 2016

Już ponad 2500 litrów krwi zebranych w ramach akcji KRWIECIEŃ!

W drugiej edycji akcji honorowego krwiodawstwa KRWIECIEŃ organizowanej przez Fundację Scanmed zebrano już 2533 litry krwi. Tym razem celem zbiórki wśród studentów i mieszkańców ośrodków akademickich w całej Polsce, która potrwa do połowy czerwca, jest aż 3000 litrów krwi.

Program KRWIECIEŃ skierowany jest do studentów uczelni wyższych i mieszkańców ośrodków akademickich. Zbiórkom krwi towarzyszą akcje profilaktyczne, w których wzięło udział już ponad 4000 osób, a także wykłady edukacyjne dla studentów i pracowników uczelni na temat krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii, organizowane przez Partnera Medycznego – Grupę Scanmed.

W akcji wzięło udział już 57 uczelni wyższych. Do połowy czerwca KRWIECIEŃ zawita jeszcze do pięciu miast: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Lublina oraz Szczecina. Najbliższe zbiórki krwi odbędą się:

Warszawa Politechnika Warszawska: 12.V

Akademia Obrony Narodowej: 17.V

Wojskowa Akademia Techniczna: 19.V, 2.VI, 7.VI, 16.VI

Akademia Wychowania Fizycznego: 2.VI

Wrocław Uniwersytet Przyrodniczy: 17.V, 18.V

Politechnika Wrocławska: 19.V

Uniwersytet Wrocławski: 23.V, 24.V, 25.V

Poznań Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: 6.VI, 13.VI
Lublin Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: 18.V
Szczecin Uniwersytet Szczeciński: 19.V

 

Patronat nad akcją objęli między innymi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektorzy uczelni wyższych, Narodowe Centrum Krwi oraz Polski Czerwony Krzyż. W inicjatywę honorowego krwiodawstwa zaangażowały się dziesiątki wolontariuszy, którzy dbają o sprawny przebieg akcji.

Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/krwiecien/

 

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×