Komunikaty prasowe

Innowacyjne metody leczenia żylaków w Scanmed Multimedis

Zabieg usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń (RFITT Celon) to obecnie najnowocześniejszy sposób leczenia żylaków. Metoda jest dostępna w Małopolsce w centrach medycznych Scanmed Multimedis.

Zabieg RFITT Celon (Radiofrequency Induced Thermotherapy) to innowacyjne leczenie niewydolności żylnej, które może być stosowane dla szerokiego spektrum pacjentów z tą chorobą.

- Jako pierwsi w Małopolsce przeprowadzaliśmy zabiegi usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń. Jest to jedna z najnowocześniejszych zabiegów usuwania żylaków, stanowi alternatywę dla chirurgicznych metod leczenia. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga pobytu w szpitalu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może się udać do domu i powrócić do codziennej aktywności (ograniczając duży wysiłek fizyczny). To sprawia, że do naszego centrum medycznego zgłaszają się Pacjenci z całego Południa Polski. – mówi Józefa Job, dyrektor medyczny Scanmed Multimedis SA.

Operacja żylaków metodą RFITT Celon to leczenie żylaków polegające na zamykaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do żyły aplikatora fal o częstotliwości radiowej. W trakcie zabiegu ilość dostarczanej energii jest automatycznie dozowana z komputerową kontrolą. W ten sposób wyeliminowano ryzyko przegrzania lub uszkodzenia tkanek oraz powikłań. Z kolei dzięki USG lekarz przeprowadzający zabieg widzi i ocenia na bieżąco, natychmiastowy efekt i skuteczność terapii RFITT. Rodzaj stosowanego znieczulenia pozwala operować Pacjentów obciążonych współistniejącymi chorobami układu krążenia i układu oddechowego.

Zabieg wykonywany jest w Centrum Medycznym w Krakowie przy ulicy Armii Krajowej 5. Więcej informacji na stronie www.multimedis.pl

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.