Komunikaty prasowe

Grupa Scanmed wspiera Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Grupa Scanmed będzie zabezpieczać VIII Ogólnopolski Festiwal Zaczarowanej Piosenki Im. Marka Grechuty (9.06.2012) oraz IX Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” 2012 (10.06.2012) organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Za bezpieczeństwo uczestników obu wydarzeń odpowiadać będą lekarze Scanmed Multimedis i Szpitala św. Rafała.

- Od początku naszej działalności angażujemy się w działalność społeczną, w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Cieszymy się, że możemy wspierać kolejne ważne wydarzenie organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do promocji idei integracji społecznej – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

W ostatnim czasie Grupa Scanmed wspierała wyprawę „Wejdź z nami na K2” w trakcie której osiem osób niepełnosprawnych zdobyło Kopiec Kościuszki.

- Bezpieczeństwo uczestników Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz Ogólnopolskich Dni Integracji ma dla nas priorytetowe znaczenie. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli po raz kolejny współpracować z Grupą Scanmed, która wielokrotnie wspierała nasze działania – mówi Ewa Dziadyk z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Scanmed Multimedis S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w szerokie spektrum działań na rzecz wspierania edukacji prozdrowotnej, a także ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne). Spółka wspierała liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Kniaż Igor”, nagrody studenckie Mediatory czy patronat medyczny Opery Krakowskiej. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (Pogotowie Teatralne Teatru Groteska, Bal Charytatywny Tak Dla Nowaków). Zespół lekarzy pediatrów Scanmed Multimedis przeprowadził konsultacje medyczne oraz badania profilaktyczne w trakcie IV Ogólnopolskiego Dnia Marzeń w podkrakowskich Bolechowicach. W sumie przebadano blisko 80 dzieci. Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

***

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów.

Scanmed Szpital św. Rafała w Krakowie należy do najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Dowodem wysokiej jakości świadczonych usług są liczne wyróżnienia, m.in. w konkursie „Perły medycyny”, rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz certyfikat ISO 9001: 2008.