Komunikaty prasowe

Grupa Scanmed Partnerem Medycznym V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Już najbliższy weekend (22-24.06) odbędzie się V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Organizatorami turnieju są Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej. Zespół Scanmed Multimedis i Szpitala św. Rafała odpowiadać będzie za zabezpieczenie medyczne imprezy.

– Cieszymy się, że po raz kolejny jako Partner Medyczny wydarzeń organizowanych przez Miasto Kraków możemy dbać o bezpieczeństwo uczestników najważniejszych krakowskich inicjatyw sportowych. V Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa to unikatowe wydarzenie, które na pewno przyczyni się do promocji sportu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa odbędzie się w dniach 22-24 czerwca na obiektach przy ul. Bulwarowej w Nowej Hucie. Zawodnicy walczyć będą o pulę nagród w wysokości 20 tysięcy złotych. Wyniki Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zostaną zaliczone do krajowego rankingu siatkarzy plażowych, podobnie jak innych turniejów z serii Grand Prix.

– Zawody każdego dnia turnieju będzie miało okazję zobaczyć ponad 500 osób, które zasiądą na widowni. Oprócz tego przygotowaliśmy liczne atrakcje i konkursy. Chętne osoby w tych dniach mogą bezpłatnie korzystać z podgrzewanego basenu. Cieszymy się, że naszym partnerem jest Grupa Scanmed, której wielokrotnie powierzaliśmy zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzeń sportowych – mówi Łukasz Mrugalski z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, Finału 68. Tour de Pologne, Cracovia Interrun. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. W samym tylko 2011 roku firma zabezpieczała ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×