Komunikaty prasowe

Grupa Scanmed Partnerem Medycznym biegu Cracovia INTERRUN

Cracovia INTERRUN to cykliczne wydarzenie sportowe organizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa oraz firmę INTERSPORT. Patronat nad biegiem objął Prezydent Jacek Majchrowski. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27.05. Scanmed Multimedis oraz Scanmed Szpital św. Rafała odpowiadać będą za zabezpieczenie medyczne wydarzenia.

- Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy Partnerem Medycznym Cracovia INTERRUN. To jedno z ważniejszych krakowskich wydarzeń sportowych. Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy ważne wydarzenie sportowe i promujące zdrowy styl życia. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis SA.

Jak co roku dla uczestników przygotowano dwie trasy, z których każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie – dłuższą 10 km lub krótszą 5km. Dystanse zostały zaplanowane tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił. Punkt startowy biegu znajduje się w Rynku Głównym. Każdy uczestnik biegu sprawdzić swój czas na stronie internetowej.

- Bieg ma na celu promocję zdrowego stylu życia wśród ludzi w każdym wieku, zarówno tych w doskonałej formie, jak i tych, którzy dopiero o tę formę zawalczą. Kraków to miasto aktywnych ludzi. Liczę, że po raz kolejny w tym roku to udowodnimy! Zapewnienie bezpieczeństwa uczestników wydarzenia jest jednym z naszych priorytetów, dlatego też cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Grupą Scanmed. – mówi Artur Mikołajko, Prezes INTERSPORT Polska S.A.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 68. Tour de Pologne. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. W samym tylko 2011 roku firma zabezpieczała ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

***

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów.

Scanmed Szpital św. Rafała w Krakowie należy do najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Dowodem wysokiej jakości świadczonych usług są liczne wyróżnienia, m.in. w konkursie „Perły medycyny”, rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz certyfikat ISO 9001: 2008.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×