Komunikaty prasowe

Grupa Scanmed Multimedis zacieśnia współpracę z Europejskim Partnerem Medycznym – Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed

Już dziś w Krakowie rozpoczyna się oficjalna delegacja przedstawicieli Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed. Spotkanie ma na celu rozszerzenie współpracy obu ośrodków medycznych przede wszystkim poprzez zagwarantowanie innowacyjnych świadczeń zdrowotnych mieszkańcom Małopolski.

Włoski Neuromed dysponuje wysoko wyspecjalizowanymi ośrodkami medycznymi: Centrum Neurogenetyki i Ośrodkiem Chorób Rzadkich, Centrum diagnostyki chorób naczyniowo mózgowych, Centrum leczenia bólu, Centrum badań i leczenia epilepsji i zaburzeń ruchu, Centrum badania nadciśnienia, Centrum badań i leczenia choroby Parkinsona, Centrum badań i leczenia SM, Centrum badań i leczenia Bolów głowy, Centrum badań i leczenia demencji i Alzheimera, Neurochirurgią funkcjonalną, a także bogatym wachlarzem własnych poradni, działem diagnostyki i laboratorium (m.in. centrum genetyki molekularnej, medycyna nuklearna, oraz jednostkami szpitalnymi, w tym centrum diagnozy i leczenia udaru mózgu, neurochirurgia funkcjonalna). Dodatkowo, Neuromed dzięki współpracy z jednym z największych w Europie, rzymskim Uniwersytetem Sapienza, stał się silnym ośrodkiem naukowo-badawczym.

– Czujemy się zaszczyceni zaproszeniem do współpracy z ośrodkiem medycznym tak wysokiej klasy jak włoski Neuromed. Ideą naszych wspólnych działań ma być rozwój naukowo-badawczy, wymiana doświadczeń i technologii medycznych, które przełożą się na wymierne korzyści dla Pacjentów. Dzięki współpracy naszych specjalistów z ekspertami kliniki Neuromed, mieszkańcy Małopolski zyskają dostęp do innowacyjnych świadczeń medycznych – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Instytut Neuromed posiada wysokospecjalistyczne centra w leczeniu zaburzeń neurologicznych oraz innowacyjną, na najwyższym światowym poziomie aparaturę diagnostyczną i chirurgiczną. Natomiast szpital należący do ośrodka Neuromed jest obiektem nowoczesnym, spełniającym najwyższe standardy organizacyjne, technologiczne i strukturalne, zgodne z europejskimi standardami jakości.

– Struktura instytutu leczniczo-badawczego Neuromed jest zorganizowana na miarę lekarza i pacjenta XXI wieku. Odpowiada najwyższym standardom jakości, a jednocześnie idealnie współgra z założeniami strategii rozwoju Grupy Scanmed Multimedis. Mam nadzieję, że już wkrótce nasi pacjenci będą mogli sami doświadczyć nowych standardów leczenia, wypracowanych z ekspertami ośrodka Neuromed – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarząd Scanmed Multimedis.

Prezes Fundacji Neuromed, Pan Mario Pietracupa, wykazał wielki entuzjazm w realizacji zaproszenia przez polską placówkę: Polscy partnerzy są silnie zmotywowani i niezawodni, nie tylko w działalności klinicznej o wysokiej jakości, ale także chłonni wiedzy i zaangażowani w badania kliniczno – naukowe. Jestem pewien – kontynuuje Pietracupa – że to spotkanie będzie zalążkiem ważnego partnerstwa, które doprowadzi nas do owocnej współpracy dotyczącej działalności klinicznej i naukowo – badawczej, rozszerzając przy tym nieustannie obszary wspólnych interwencji.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie. Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

***

Instituto Neurologico Mediterraneo Neuromed (Śródziemnomorski Instytut Neurologiczny Neuromed) jest ośrodkiem hospitalizacyjno – leczniczym o charakterze naukowym. Klinika uznana została przez włoskie Ministerstwo Zdrowia i Zarząd Regionu Molise jako ośrodek, który wyróżnia się wysoką jakością świadczonych usług, a także wysokim stopniem przełożenie badań naukowych na wykorzystanie ich rezultatów w praktyce medyczne). Neuromed i jego działania (na poziomie ambulatoryjnym i szpitalnym): badania , diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń neurologicznych , neurochirurgicznych i chorób nowotworowych , chorób przewlekłych i degeneracyjnych, chorób układu nerwowego, w tym chorób rzadkich – jest akredytowany przez Krajową Służbę Zdrowia (National Health Service).

Aby dowiedzieć się więcej o tej placówce, odwiedź stronę: www.neuromed.it

Kontakt dla mediów: 0039 0865 9291, info@neuromed.it