Komunikaty prasowe

Grupa Scanmed Multimedis podpisała umowę z Europejskim Partnerem Medycznym – Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed

11 grudnia 2013 doszło do podpisania konwencji pomiędzy Scanmed Multimedis S.A. a Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed. Umowa jest efektem ustaleń wynikających z dotychczasowej współpracy obu stron. To pierwsza tak szeroko zakrojona działalność międzynarodowa w obszarze rozwoju medycyny praktycznej w Europie Centralnej.

Włoski Neuromed dysponuje wysoko wyspecjalizowanymi ośrodkami medycznymi: Centrum Neurogenetyki i Ośrodkiem Chorób Rzadkich, Centrum diagnostyki chorób naczyniowo mózgowych, Centrum leczenia bólu, Centrum badań i leczenia epilepsji i zaburzeń ruchu, Centrum badania nadciśnienia, Centrum badań i leczenia choroby Parkinsona, Centrum badań i leczenia SM, Centrum badań i leczenia bólów głowy, Centrum badań i leczenia demencji i Alzheimera, Neurochirurgią funkcjonalną, a także bogatym wachlarzem własnych poradni, działem diagnostyki i laboratorium (m.in. centrum genetyki molekularnej, medycyna nuklearna, oraz jednostkami szpitalnymi, w tym centrum diagnozy i leczenia udaru mózgu, neurochirurgia funkcjonalna). Dodatkowo, Neuromed dzięki współpracy z jednym z największych w Europie, rzymskim Uniwersytetem Sapienza, stał się silnym ośrodkiem naukowo-badawczym.

- Listopadowa wizyta delegatów z Instytutu Neuromed w naszym szpitalu była najlepszym potwierdzeniem wielkiej motywacji i chęci do kontynuacji wspólnych działań z zakresu prowadzenia badań medycznych z naciskiem na ich praktyczne wykorzystanie. Dzięki takiej współpracy szpital św. Rafała w krótkim czasie stanie się silnym, innowacyjnym ośrodkiem medycznym o profilu klinicznym. Wymiana doświadczeń, unikatowego know-how i wiedzy powinno już wkrótce przynieść najlepsze efekty leczenia naszych pacjentów – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Instytut Neuromed posiada wysokospecjalistyczne centra w leczeniu zaburzeń neurologicznych oraz aparaturę diagnostyczną i chirurgiczną na najwyższym poziomie. Natomiast szpital należący do ośrodka Neuromed jest obiektem nowoczesnym, spełniającym najwyższe standardy organizacyjne, technologiczne i strukturalne, zgodne z europejskimi standardami jakości.

- Współpraca z Instytutem Neuromed to też kolejny krok w realizacji naszej misji polegającej na świadczeniu usług medycznych na najwyższym światowym poziomie, w oparciu o nowoczesne metody leczenia i indywidualne podejście do każdego pacjenta – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Prezes Fundacji Neuromed, Pan Mario Pietracupa, w podziękowaniu za ostatnią wizytę i powołanie współpracy, zaznaczył: Jestem głęboko przekonany, że ustanowimy trwałe partnerstwo, ponad granicami terytorialnymi, nacechowane nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwolą na udoskonalenie usług skierowanych do naszych pacjentów. Współpraca Neuromed – Scanmed zostanie oparta na kulturze poszanowania pacjenta i zorientowana na stałe podnoszenie standardów zdrowotnych, przy wsparciu znakomitych wyników, które zostaną uzyskane poprzez wspólne projekty badawcze.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

***

Instituto Neurologico Mediterraneo Neuromed (Śródziemnomorski Instytut Neurologiczny Neuromed) jest ośrodkiem hospitalizacyjno – leczniczym o charakterze naukowym. Klinika uznana została przez włoskie Ministerstwo Zdrowia i Zarząd Regionu Molise jako ośrodek, który wyróżnia się wysoką jakością świadczonych usług, a także wysokim stopniem przełożenie badań naukowych na wykorzystanie ich rezultatów w praktyce medyczne).

Neuromed i jego działania (na poziomie ambulatoryjnym i szpitalnym): badania , diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń neurologicznych , neurochirurgicznych i chorób nowotworowych , chorób przewlekłych i degeneracyjnych, chorób układu nerwowego, w tym chorób rzadkich – jest akredytowany przez Krajową Służbę Zdrowia (National Health Service).

Aby dowiedzieć się więcej o tej placówce, odwiedź stronę: www.neuromed.it

Kontakt dla mediów: 0039 0865 9291, info@neuromed.it