Media o nas

Estetyczny blok operacyjny

Najmniej pół miliona zł kosztuje urządzenie standardowego bloku operacyjnego. - By można było przeprowadzać w nim zabiegi estetyczne, trzeba jeszcze zakupić specjalistyczny sprzęt i narzędzia mikrochirurgiczne. To wydatek około 200 tys. zł - wyjaśnia Alexander Weiss, dyrektor szpitala Weiss Klinik w Chorzowie, gdzie rocznie wykonuje się ponad 1,5 tys. operacji okulistycznych i estetycznych.

Blok operacyjny to wydzielona część szpitala, w której znajdują się sale operacyjne. Sam blok operacyjny, gdzie przeprowadza się zabiegi z zakresy chirurgii plastycznej, niewiele różni się od tego przeznaczonego dla innych zabiegów operacyjnych. Niezbędne elementy to śluza bezpieczeństwa, gdzie personel medyczny przygotowuje się do zabiegu, pokój przygotowania pacjenta, myjnia, a także centralna sterylizatornia oraz sale operacyjna i pooperacyjna. Pomieszczenia muszą być klimatyzowane, a podłogi i ściany pokryte specjalną folią zmywalną. Blok musi też posiadać awaryjne zasilanie w energię elektryczną.

źródło:http://24pr.pl/

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×