Komunikaty prasowe

Dynamiczny rozwój Scanmed Multimedis w II kwartale 2014 r.

Grupa Kapitałowa Scanmed Multimedis odnotowała w II kwartale 2014 roku dwucyfrową dynamikę przychodów ze sprzedaży. Osiągnęły one wartość 29,69 mln PLN, co oznacza wzrost o 31% w porównaniu do II kwartału 2013 r. Zysk operacyjny wyniósł w raportowanym okresie 1,34 mln PLN, a wynik EBITDA 3,9 mln PLN.

W pierwszym półroczu 2014 r. Grupa Scanmed Multimedis osiągnęła 55,55 mln PLN przychodów, a więc o 24,2% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 1,53 mln zł, a EBITDA 6,35 mln zł.

– Realizując strategię, w II kwartale 2014 r. rozszerzyliśmy ofertę szpitalną i ambulatoryjną o kolejne usługi. W zakresie świadczeń chorzowskiego szpitala Weiss Klinik znalazła się nowa specjalność – ortopedia, w ramach której pacjenci mogą korzystać z konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych oraz zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Był to także dla Grupy okres intensywnych prac w obszarze CSR, zakończonych uzyskaniem certyfikatu zgodności z prestiżową międzynarodową normą SA 8000 – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Działalność Grupy Scanmed Multimedis w analizowanym okresie została wyróżniona Medalem Europejskim za innowacyjne zabiegi ratujące życie w zakresie procedur operacyjnych wykonywanych na naczyniach mózgowych.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Żenia Karona, tel. 500 114 401, e-mail: zenia.karona@scanmed.pl