Komunikaty prasowe

Dwucyfrowy wzrost przychodów Scanmed Multimedis w I kwartale 2014 r.

Grupa Kapitałowa Scanmed Multimedis odnotowała w I kwartale 2014 roku wysoką dynamikę przychodów ze sprzedaży. Osiągnęły one wartość 25,87 mln PLN, co oznacza wzrost o 17,2% w porównaniu do I kwartału 2013 r. Zysk operacyjny wyniósł w raportowanym okresie 0,2 mln PLN, a wynik EBITDA 2,45 mln PLN.

Przychody jednostkowe Scanmed Multimedis S.A. w I kwartale 2014 r. osiągnęły wartość 12,87 mln PLN, co stanowi wzrost o 14,0% w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. EBIT Spółki w raportowanym okresie wyniósł 0,43 mln PLN, a EBITDA 1,33 mln PLN.

– W pierwszym kwartale 2014 r. postawiliśmy na rozwój poprzez akwizycje, nabywając 100% udziałów w Klinice Weiss, jednym z czołowych ośrodków okulistycznych w Polsce. Przygotowywaliśmy jednocześnie Grupę na zmiany związane z pozyskaniem inwestora strategicznego. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

– Kontynuując poszerzanie zakresu usług medycznych, do oferty wprowadziliśmy innowacyjne zabiegi, takie jak embolizacja tętniaków, zabiegi z wykorzystaniem NanoKnife, czy endoskopowe usunięcie przepukliny krążka międzykręgowego. Zawarliśmy 79 nowych umów o świadczenia usług medycznych obejmując opieką medyczną ponad 29 tysięcy nowych pacjentów – dodaje.

Grupa otrzymała w analizowanym okresie liczne nagrody oraz wyróżnienia. Jako jedyna z branży medycznej została laureatem III edycji konkursu „Lider Odpowiedzialnego Biznesu 2013“, zdobyła także II miejsce w VIII edycji konkursu „Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia“ w kategorii Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia. Scanmed Multimedis S.A. drugi raz z rzędu zagościła w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa“, zajmując II miejsce w kategorii „spółki średnie” w województwie małopolskim, znalazła się również w czołówce „Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014“ w branży farmacja i medycyna.

W całym 2014 roku Grupa planuje osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 115,2 mln PLN, 10,6 mln PLN zysku operacyjnego i 18 mln PLN EBITDA.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×