Komunikaty prasowe

Centrum Medyczne Akamedik Wrocław już otwarte!

Miło nam poinformować, że dnia 03 listopada br. przy ul. Parkowej 46 we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie nowego Centrum Medycznego Akamedik Wrocław.

Po oficjalnym przywitaniu oraz zaprezentowaniu placówki, Prezes Zarządu Joanna Szyman zaprosiła zgormadzonych gości na zwiedzanie nowego Centrum Medycznego. (Materiał z realizacji – http://www.youtube.com/watch?v=uxU3T2Fs05U)

Nowo otwarte Centrum Medyczne może się poszczycić przystosowaniem do świadczenia kompleksowych usług medycznych, szybkim dostępem do specjalistów oraz wysokimi kompetencjami personelu. Zgodnie z przyjętą strategią firmy naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług medycznych. Odzwierciedleniem efektów naszej działalności jest rosnąca liczba zadowolonych klientów, która przekroczyła już 300 tys. pacjentów korzystających z naszych usług.

Zgodnie z realizowaną strategią otworzyliśmy pierwszą placówkę we Wrocławiu, która będzie oferowała usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi medycyny estetycznej – mówi Joanna Szyman , Prezes Scanmed Multimedis. Na powierzchni 171 m 2 powstało 6 gabinetów, gdzie nasi specjaliści oraz nowoczesny sprzęt zapewnią kompleksową opiekę naszym pacjentom –dodaje.

Przychodnia oferuje usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, obejmującego poradnie: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczą, medycyny pracy, okulistyczną, otolaryngologiczną, kardiologiczną oraz pediatryczną. Pacjenci mają również dostęp do szerokiego spektrum zabiegów i badań, min. do pełnego zakresu badań laboratoryjnych i drobnych zabiegów chirurgicznych. Nowa przychodnia to nie tylko podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna, ale także zabiegi medycyny estetycznej. Dobrzy specjaliści, komfortowo wyposażone pomieszczenia, nowoczesny sprzęt, dogodna lokalizacja a także ciekawa oferta usług, to najważniejsze atuty nowej placówki Scanmed Multimedis we Wrocławiu. Spółkę Scanmed Multimedis S.A. charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu. Od sierpnia 2011 roku jest notowana na rynku New Connect.

Działalność Scanmed Multimedis jest doceniana i wyróżniana zarówno pod względem jakości świadczonych usług jak i aktywności biznesowej. Spółka została laureatem tegorocznego Międzynarodowego Konkursu „EuroCertyfikat” w kategorii „Certyfikat Dobrych Praktyk Obsługi i Usług”. Ogólnopolska reprezentacja studentów uhonorowała działalność spółki na rzecz środowiska akademickiego nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”. Scanmed Multimedis otrzymał także nominację do prestiżowego tytułu „Symbol 2011″ w kategorii: Debiut Giełdowy, a Prezes spółki – Joanna Szyman znalazła się w gronie 50 Najwybitniejszych Menedżerek w Polsce w rankingu Diademy Zarządzania oraz 50 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w biznesie w rankingu Perły Polskiego Biznesu 2011.

Działalność Scanmed Multimedis koncentruje się na rynku ochrony zdrowia, którego wartość szacowana według całkowitych wydatków na służbę zdrowia w Polsce wyniosła w 2009 roku około 99 mld zł, co oznacza wzrost o około 11% w stosunku do 2008 roku. Wydatki na ochronę zdrowia w Polsce stanowiły około 7,3% wartości PKB. Innowacyjność modelu biznesowego spółki polega na łączeniu świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej świadczonej przede wszystkim dla środowisk akademickich ze specjalistyczną opieką zdrowotną, finansowaną ze środków prywatnych w formie fee-for-services.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.