Komunikaty prasowe

Centrum Chorób Cywilizacyjnych Scanmed Multimedis już działa

W związku z wysokim rozwojem cywilizacyjnym i społecznym, postępującą globalizacją, zanieczyszczeniami środowiska oraz ciągłym życiem w stresie, w trosce o naszych pacjentów uruchomiliśmy Centrum Chorób Cywilizacyjnych w Krakowie przy ulicy Armii Krajowej 5.

Wraz z grupą specjalistów zajmujących się poradnictwem i kompleksowym leczeniem, pomożemy skutecznie przeciwdziałać schorzeniom takim jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, otyłość, a także wszelkiego rodzaju problemy psychologiczne oraz dewiacje społeczne.

Pomimo iż opieka zdrowotna jedynie w 10% determinuje zdrowie, natomiast styl życia aż w 52%, to połączenie tych dwóch istotnych elementów umożliwia skuteczną walkę z chorobami cywilizacyjnymi. Jedynie systematyczne i długofalowe dbanie o własne zdrowie, może przynieść oczekiwany efekt.

W ramach Centrum Chorób Cywilizacyjnych proponujemy akcje profilaktyczne:

20 listopada – Poznaj swoje ciało:

Bezpłatna konsultacja lekarska

Bezpłatna analiza struktury ciała

15% zniżki na pakiet zindywidualizowanych konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych i analitycznych

27 listopada – Usłysz swoje serce:

Bezpłatna konsultacja lekarska

Bezpłatne badanie EKG

15% zniżki na pakiet zindywidualizowanych konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych i analitycznych

4 grudnia – Pozbądź się drażliwego problemu – profilaktyka zespołu jelita drażliwego:

Bezpłatną konsultację lekarską

15% zniżki na pakiet zindywidualizowanych konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych i analitycznych

11 grudnia – Uchroń się przed cukrzycą i miażdżycą:

Bezpłatna konsultacja lekarska

Bezpłatna ocena poziomu glukozy i cholesterolu całkowitego

15% zniżki na pakiet zindywidualizowanych konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych i analitycznych

Więcej informacji na temat akcji profilaktycznych oraz Centrum Chorób Cywilizacyjnych pod numerem Telefonicznego Centrum Obsługi: 12 629 88 00.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×