Komunikaty prasowe

Akcje profilaktyczne w Scanmed Multimedis i szpitalu św. Rafała w Krakowie

W najbliższym czasie Scanmed Multimedis i Szpital św. Rafała oferują swoim klientom szereg akcji profilaktycznych, w ramach których można wykonać podstawowe badania diagnostyczne bezpłatnie lub ze znaczącą zniżką. Grupa Scanmed angażuje się w działalność na rzecz edukacji zdrowotnej i profilaktyki. W 2011 roku z akcji profilaktycznych skorzystało ponad 10 000 osób.

W najbliższym czasie organizowane są akcje profilaktyczne skierowane na zapobieganie chorobom:

Skóry

Tarczycy

Prostaty

Układu oddechowego

Oczu

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia od 1950 roku – w rocznicę powstania WHO. Stąd też kwiecień nazywany jest powszechnie miesiącem zdrowia. Z tej okazji 14 kwietnia w Centrach Medycznych w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarza internisty oraz znaczących rabatów na badania. Ponadto 14 kwietnia w Szpitalu św. Rafała przy ul. Bochenka 12 także będzie można wykonać bezpłatne badania i zasięgnąć konsultacji lekarskiej.

Profilaktyka chorób skóry

17 kwietnia w Centrum Medycznym w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 5 oraz 16 kwietnia w Szpitalu św. Rafała przy ul. Bochenka 12 odbędzie się akcja profilaktyczna schorzeń skóry. W jej ramach Pacjenci mogą skorzystać z:

bezpłatnych konsultacji dermatologicznych

bezpłatnych badań dermatoskopem

10% zniżki na krioterapię

Oprócz tego przez cały kwiecień w Centrum Medycznym w Poznaniu podczas wizyty u lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, skorzystać można z:

bezpłatnego badania znamion skórnych dermatoskopem

bezpłatnego doboru do cery peelingu, który pomoże rozwiązać kłopoty z cerą

Szpital św. Rafała przyjazny dzieciom!

21 kwietnia w Szpitalu św. Rafała w Krakowie rozpocznie się akcja profilaktyczna dla najmłodszych Pacjentów, podczas której będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji takich lekarzy, jak:

pediatra

chirurg dziecięcy

hematolog dziecięcy

okulista dziecięcy

ortopeda dziecięcy

Profilaktyka chorób tarczycy w Krakowie

27 kwietnia w Centrum Medycznym przy ul. Podgórskiej 36 odbędzie się akcja profilaktyczna chorób tarczycy, w trakcie której Pacjenci będą mogli skorzystać z :

bezpłatnych badań USG tarczycy

10% zniżki na konsultację endokrynologa

10% zniżki na biopsję

Kichasz, kaszlesz – sprawdź, czy to chlamydie!

Chlamydia wywołuje u ludzi między innymi zapalenie spojówek i zapalenie płuc. Jako bakteria chlamydia jest niewrażliwa na zwykłe antybiotyki oraz do zakażeń dochodzi bezobjawowo. Dlatego też tak bardzo ważna jest profilaktyka.

W ramach akcji profilaktycznej w dniach 18-26 kwietnia w CM we Wrocławiu będzie można skorzystać z:

bezpłatnej konsultacji laryngologicznej

30% zniżki na wymaz w kierunku chlamydii

30% zniżki na badania analityczne zlecone w dniu badania

Więcej informacji na temat akcji profilaktycznych znaleźć można na stronie www.multimedis.pl

***

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Scanmed Szpital św. Rafała w Krakowie należy do najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Dowodem wysokiej jakości świadczonych usług są liczne wyróżnienia, m.in. w konkursie „Perły medycyny”, rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz certyfikat ISO 9001: 2008.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×