Media o nas

A Ty potrafisz odpoczywać?

Sezon urlopowy dobiega już końca. Jeśli jesteś po urlopie i czujesz niedosyt regeneracyjny, być może nie pozwoliłaś ciału i umysłowi naprawdę odpocząć. Dla tych, którzy dopiero planują pakowanie walizek mamy kilka rad jak odpoczywać, by nabrać energii i zapału. Wbrew pozorom udany odpoczynek to nie taka prosta sprawa…

  • http://kobieta40.pl/artykuly/a_ty_potrafisz_odpoczywac_
  • http://www.female.pl/artykul/13166/A-Ty-potrafisz-odpoczywa%C4%87?.html
  • http://www.kobieta.byc.pl/index.php?parent=600&page=571&top=550&id=6599
  • http://www.wyspa-kobiet.pl/sekrety_szczescia/psyche/1493.html
  • http://www.stylownik.pl/a-1420-czy-potrafisz-odpoczywac.html
  • http://www.baletka.pl/a-7750-czy-potrafisz-odpoczywac.html
  • http://www.zadbajozdrowie.com/a-6053-czy-potrafisz-odpoczywac.html
  • http://www.kobietaidieta.pl/component/content/article/25-dziaka-administratora/96-a-ty-potrafisz-odpoczywa.html
  • http://www.uniface.pl/Studencie-Naucz-sie-odpoczywac-a2226
  • http://www.zycie.senior.pl/147,0,Czy-potrafisz-odpoczywac-Trudna-sztuka-relaksu,12584.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×